Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. 03. 2023

 

 1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu.
 2. Dziś podczas Mszy św. w Piotrowie o godz.: 10. 00 a w Olbrachtowie o godz.: 12. 00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św..
 3. Dziś do wystawionej puszki będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu i na Zmartwychwstanie Pańskie.
 4. Kancelaria parafialna w tygodniu czynna w piątek po zakończonej Drodze Krzyżowej.
 5. Msze św. w tygodniu w Olbrachtowie o godz.: 17. 00, w sobotę wyjątkowo o godz.: 17. 30. W niedzielę bez zmian.
 6. Okazja do spowiedzi w tygodniu 15 minut przed Mszą św..
 7. W środę na godz.: 19. 00 zapraszam na spotkanie na plebanii chcących zaangażować się w nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz w liturgię Triduum Paschalnego.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo palm.
 9. Pragnę zaprosić Parafian do naszego kościoła parafialnego na KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH w wykonaniu zespołu „ Mała Tęcza”. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę – 2 kwietnia – o godz.: 16. 00.
 10. W tym tygodniu odwiedzę chorych w ich domach. Początek odwiedzin w sobotę w Piotrowie od godz.: 9 .30 a w Olbrachtowie od godz.: 11.00.
 11. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca w Piotrowie na Mszy św. o godz.: 10. 00, a w Olbrachtowie na Mszy św. o godz.: 12. 00.
 12. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Piotrowie w czwartek o godz.: 16. 00 w Olbrachtowie w piątek po Mszy św. wieczornej /około godz.: 17. 30/. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę w Piotrowie po Mszy św. a w Olbrachtowie 30 minut przed Mszą św. o godz.: 12.00.
 13. Tegoroczna ANGELANA odbędzie się w dniu 17 czerwca – sobota. Zwracam się już dziś w imieniu organizatorów z prośbą o składanie na plebanii fantów na loterię.
 14. Parafia N. S. P. J. w Żarach zaprasza do udziału w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ, która odbędzie się w piątek – 31. 03. 2023 – o godz.: 20. 00. Więcej informacji na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
 15. Odpowiadając na apel ks. bp. Tadeusza Lityńskiego oraz pragnąc w sposób należyty przeżyć 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – 2 kwietnia – zapraszam na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami Żar. Rozważania Drogi Krzyżowej zostaną zaczerpnięte z nauczania św. Jana Pawła II. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz.: 19. 00 na placu przed kościołem p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą małych świateł i w miarę możliwości założenie białych elementów okrycia wierzchniego.
 16. Dziękuję za modlitwę, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękuję bardzo serdecznie za uporządkowanie terenu przy naszym kościele oraz o uporządkowanie klombów przy naszej świątyni. Dziękuję tym, którzy zatroszczyli się o czystość naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę. Troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom domów od nr 75 do nr 84 – p.: Bartocha, Lewandowscy, Substelny, Olejnik, Jackiewicz, Trzak, Dziembidowicz, Dziok, Świerkowski, Śrutwa.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam tygodniki: Niedziela, Gościa Niedzielnego, dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Gość: Extra.
 18. Zachęcam Parafian do zamawiania intencji Mszy św..
 19. Życzę Parafianom, przybyłym Gościom dobrej niedzieli, dużo Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże!

 

 

Olbrachtów: 26. 03. 2023                                     Ks. Arkadiusz Rzetecki                                                                                                 Proboszcz