Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 1. 11. 2023

 

 

 1. Dziś niedziela CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiejsza uroczystość to także święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na wsparcie naszego Seminarium.
 2. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone koperty z napisem „OFIARA NA SEMINARIUM”. Bardzo serdecznie proszę o dobrowolne ofiary na utrzymanie naszego Seminarium.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 • w czwartek – ŚW. ANDRZEJA – apostoła.
 1. Parafia Wniebowzięcia N. M. P. w Żarach zaprasza zainteresowanych na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie kursu jutro – 27 listopada – o godz. 18. 45.
 2. W poniedziałek nie będzie Mszy św. w Olbrachtowie.
 3. Kancelaria parafialna czynna w tygodniu tylko w piątek po Mszy św..
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Okazja do spowiedzi św.:
 • w Piotrowie – w czwartek – od godz. 16. 00 okazja do spowiedzi, o godz.: 16. 30 Msza św..
 • w Olbrachtowie – w piątek – o godz. 16. 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, o godz.: 16. 50 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa a po nim Msza św..
 1. Chorych w ich domach z racji pierwszej soboty miesiąca oraz zbliżających się świąt odwiedzę w sobotę 16 grudnia br..
 2. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca w Piotrowie na Mszy św. o godz.: 10. 00, a w Olbrachtowie na Mszy św. o godz.: 12. 00.
 3. Za tydzień – I NIEDZIELA ADWENTU – początek nowego roku liturgicznego. Zachęcam do przyniesienia na Msze św. wieńcy adwentowych, które poświęcimy.
 4. Także w przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych.
 5. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża 20 zł, mała 10 zł.
 6. Dziękuję za modlitwę, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękuję tym, którzy zatroszczyli się o czystość naszego kościoła oraz za złożoną ofiarę. Troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom Olbrachtowa z ul. Jodłowej.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam tygodniki: NIEDZIELA, GOŚCIA NIEDZIELNEGO, dla dzieci MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
 8. Jest już nowa księga intencjalna na przyszły rok. Zachęcam Parafian do zamawiania intencji Mszy św..
 9. Sołtys, Rada Sołecka, Stowarzyszenie Razem i Koło Gospodyń Wiejskich w Olbrachtowie przy współudziale zespołu Mała Tęcza, zapraszają wszystkie dzieci zamieszkałe w Olbrachtowie w dniu 2 grudnia 2023 roku o godz.: 16. 00 na imprezę mikołajkową do świetlicy wiejskiej. Będą warsztaty świąteczne, zabawy oraz poczęstunek. Zapraszamy wszystkich serdecznie.
 10. Życzę Parafianom i przybyłym Gościom dobrej niedzieli, radosnych spotkań w gronie najbliższych, wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa – Szczęść Boże!

 

 

Olbrachtów:  26. 11. 2023                                           Ks. Arkadiusz Rzetecki

                                                                                                       Proboszcz