Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA  

 1. 06. 2024

 

 

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego.
 2. Dzisiaj w parafii Św. Józefa w Żarach rozpocznie się kurs przedmałżeński. Nauki w tygodniu o godz.: 19. 00. Zapraszamy.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 • we wtorek – ŚW. BARNABY – Apostoła
 • w czwartek – ŚW. ANTONIEGO Z PADWY – Prezbitera, Doktora Kościoła
 • w piątek – Bł. MICHAŁA KOZALA – Biskupa i Męczennika
 1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olbrachtowie w tygodniu po Mszy św., w niedzielę po Mszy św. o godz.: 12. 00. W Piotrowie w czwartek i niedzielę w czasie Mszy św. a w pozostałe dni o godz.: 17. 00.
 2. W poniedziałek nie będzie Mszy św. wieczornej w Olbrachtowie.
 3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek od godz.: 18. 00 pragniemy uporządkować plac na którym odbędzie się ANGELANA. Natomiast w piątek od godz.: 18. 00 będą ustawiane namioty oraz będzie przygotowywany plac na ANGELANE i FESTYN PARAFIALNY. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek o godz.: 16. 00. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
 7. W piątek przypada dzień urodzin Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 8. W najbliższą sobotę – 15 czerwca – w naszej parafii odbędzie się XVI przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej – ANGELANA. Rozpocznie się Mszą św. polową o godz.: 13. 00. Po Mszy odbędzie się przegląd oraz festyn parafialny w czasie którego będzie wiele atrakcji, także będą rozprowadzane cegiełki na rzecz naszego kościoła, za zakupienie których można otrzymać ciekawe nagrody. Zwracam się z prośbą o przekazywanie i składanie fantów do Pani Organistki. Za złożone już fanty serdecznie dziękuję. Zwracam się także z prośbą o upieczenie i przekazanie na rzecz ANGELANY ciasta, które będzie można przynosić w piątek /po południu/ i sobotę na plebanię.
 9. W sobotę / w dniu Angelany/ nie będzie Mszy św. o godz.: 17. 00
 10. W przyszła niedzielę przypada 9 rocznica śmierci Proboszcza Ks. Kan. Zygmunta Czepirskiego, spoczywającego na cmentarzu przy naszej świątyni. W tym dniu po Mszy św. o godz.: 12. 00 udamy się na Jego grób by złożyć kwiaty, zapalić znicz i się pomodlić. Msza św. za zmarłego Kapłana od parafian zostanie odprawiona we wtorek – 18 czerwca o godz.: 17. 00.
 11. Dziękuję za modlitwę, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękuję tym, którzy zatroszczyli się o czystość naszego kościoła oraz za złożoną ofiarę. Troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom Drozdowa nr domów od 14 do 25: p. Łuszczyński, Zyga, Gil, Szymański, Tutaj, Orzełek, Piotrowscy, Dobrzański.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam tygodniki: Niedziela oraz Gościa Niedzielnego.
 13. Zachęcam Parafian do zamawiania intencji Mszy św..
 14. Życzę Parafianom, przybyłym Gościom dobrej niedzieli, dobrego zdrowia, dużo Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże!

 

 

Olbrachtów: 09. 06. 2024                          Ks. Arkadiusz Rzetecki – Proboszcz