Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. 05. 2024

 

 

 

 1. Dziś – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Msze św. w Olbrachtowie o godz.: 8. 00 i 11. 30. W Piotrowie o godz.: 10. 00.
 2. DZISIAJ W OLBRACHTOWIE PODCZAS MSZY ŚW. O GODZ. 11. 30 DZIECI Z NASZEJ SZKOŁY PRZYSTĄPIĄ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.. OD WTORKU DO CZWARTKU W OLBRACHTOWIE NA MSZY ŚW. WIECZORNEJ DZIECI KOMUNIJNE PRZEŻYWAĆ BĘDĄ – BIAŁY TYDZIEŃ.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – MATKI KOŚCIOŁA
 • we wtorek – ŚW. URBANA I – PAPIEŻA I MĘCZENNIKA
 • w piątek – MARYI PANNY WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH
 1. W poniedziałek nie będzie Mszy św. wieczornej w Olbrachtowie.
 2. Nabożeństwo majowe ku czci N. M. P w Olbrachtowie i Piotrowie w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę w Olbrachtowie o godz.: 11. 40, w Piotrowie w czasie Mszy św..
 3. Kancelaria czynna we wtorek i piątek po Mszy św..
 4. W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek o godz.: 16. 00. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
 7. W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
 8. W dniu 15 czerwca odbędzie się kolejna już „ANGELANA”. W imieniu organizatorów jak i swoim zwracam się z ogromną prośbą o przekazywanie i składanie fantów na plebanie lub do Pani Organistki.
 9. Parafia Wniebowzięcia N. M. P. w Żarach organizuje pielgrzymko – wycieczkę do południowej Francji ( w programie między innymi: Lourdes, La Salette, Ars) w terminie od 30 lipca do 7 sierpnia.

 

 1. Dziękuję za modlitwę, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy zatroszczyli się o czystość naszego kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję za uporządkowanie terenu przykościelnego oraz placu parkingowego. Dziękuję za wykonaną pracę przy kaplicy męczenników. Za pomalowanie krzyży. Panu Stanisławowi Matejko za ofiarowanie kamienia do kaplicy męczenników. Troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom Olbrachtowa z ul. Sosnowej.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam tygodniki: Niedziela oraz Gościa Niedzielnego.
 3. Zachęcam Parafian do zamawiania intencji Mszy św..
 4. Życzę Parafianom, przybyłym Gościom dobrej niedzieli, dobrego zdrowia, dużo Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże!

 

 

Olbrachtów: 19. 05. 2024                             Ks. Arkadiusz Rzetecki – Proboszcz