Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. 06. 2023

 

 

 

 1. Dziś – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
 2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca w Piotrowie na Mszy św. o godz.: 10. 00, a w Olbrachtowie na Mszy św. o godz.: 12. 00.
 3. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
 4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olbrachtowie w tygodniu po Mszy św., w niedzielę po Mszy św. o godz.: 12. 00. W Piotrowie w czwartek i niedzielę po Mszy św. a w pozostałe dni tygodnia o godz.: 17. 00.
 5. W poniedziałek nie będzie Mszy św. wieczornej w Olbrachtowie.
 6. We wtorek o godz.: 19. 30 spotkanie na plebani odnośnie ANGELANY.
 7. Wielkimi krokami zbliża się kolejna już „ANGELANA” W imieniu organizatorów jak i swoim zwracam się z ogromną prośbą o przekazywanie i składanie fantów na plebanie lub do Pani Organistki. Za złożone już fanty serdecznie dziękuję.
 8. W środę przypada 17 rocznica śmierci Proboszcza Ks. Kan. Ludwika Lewandowskiego, który spoczywa na cmentarzu w Drożkowie. Msza św. za zmarłego Kapłana od parafian zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz.: 12. 00. We wtorek po Mszy św. wieczornej chcemy udać się na Jego grób, złożyć kwiaty, zapalić znicz i się pomodlić. Zachęcam parafian chcących uczcić pamięć naszego Proboszcza do podjęcia tej inicjatywy.
 9. W środę od godz.: 16. 15 okazja do spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała.
 10. W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJBOŻE CIAŁO. Bardzo proszę o udekorowanie figur, krzyży przydrożnych oraz naszych domów symbolami eucharystycznymi. W tym dniu nabożeństwa zostaną odprawione w następującym porządku:
 • w Piotrowie o godz.: 9. 00 – Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
 • w Olbrachtowie o godz.: 11. 00 – Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.

Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. W Piotrowie: Mielno, Piotrów, Osiedle i Strażacy. W Olbrachtowie: Rodzice dzieci Komunijnych, Rodzice dzieci Rocznicowych,  Matki Różańcowe, Parafianie. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała: dzieci do sypania kwiatów, Matki Różańcowe, młodzież do chorągwi, Panów do asysty i baldachimu.

 1. W uroczystość Bożego Ciała w Piotrowie i Olbrachtowie dzieci z klasy IV, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej przeżywać będą rocznicę tego wydarzenia.
 2. Od piątku trwać będzie przez tydzień oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja wokół naszej świątyni. W Niedzielę w Olbrachtowie procesja po Mszy św. o godz. 12. 00 w Piotrowie po Mszy o godz.: 10. 00.
 3. Jako proboszcz udzielam w piątek po uroczystości Bożego Ciała moim Parafianom oraz przybyłym Gościom dyspensy.
 4. Kancelaria parafialna czynna w piątek po Mszy św. wieczornej.
 5. Chorych w ich domach odwiedzę w najbliższą sobotę 10 czerwca. W Piotrowie od godz.: 8. 30 a w Olbrachtowie od godz.: 10. 30.
 6. W przyszłą niedzielę – 11 czerwca – w parafii Św. Józefa w Żarach Mszą św. o godz.: 18. 00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Nauki w tygodniu o godz.: 19. 00. Zapraszamy.
 7. Dziękuję za modlitwę, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękuję tym, którzy zatroszczyli się o czystość naszego kościoła oraz za złożoną ofiarę. Troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom domów od nr 134 do nr 141 – p. Matus, Duziak, Łęcki Kazimierz, Strojny, Gembara.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam tygodniki: Niedziela oraz Gościa Niedzielnego, a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny.
 9. Zachęcam Parafian do zamawiania intencji Mszy św..
 10. Życzę Parafianom, przybyłym Gościom dobrej niedzieli, dobrego zdrowia, oraz obfitości Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże!

 

 

Olbrachtów: 04. 06. 2023                             Ks. Arkadiusz Rzetecki  – Proboszcz